TOP5 – akcesoria do pielęgnacji samochodu, które musisz mieć

TOP5 – akcesoria do pielęgnacji samochodu, które musisz mieć

Pielęgnacja samochodu jest niezwykle ważna, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. Umożliwią ją akcesoria, które warto nabyć, jeśli chcemy zadbać o wygląd naszego auta. Bez nich ani rusz! Co to takiego? Zobacz nasze zestawienie TOP5 – akcesoria do pielęgnacji. Musisz je mieć!

Zanim zabierzesz się do pracy naszykuj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji Twojego auta. Pamiętaj jednak, że nawet najdroższe specyfiki nie pomogą, jeśli nie będziesz umiał wyczyścić czy wypolerować auta. Nie licz na spektakularne efekty bez akcesoriów, które to umożliwią. Bez nich sobie nie poradzisz. Co warto mieć? Oto TOP5 – akcesoriów przeznaczonych do pielęgnacji auta:

Magiczna gąbka do usuwania brudu i plam z lakieru

To ”must have” każdego posiadacza auta. Gąbka wykonana z melaminy genialnie czyści twarde powierzchnie. Bez problemu usuwa przeróżne plamy, nawet te bardzo stare. Poradzi sobie m.in. z zaschniętymi owadami na szybach czy śladami obuwia na fotelach. Magiczna gąbka może się przydać również do sprzątania w domu. Poradzi sobie z wieloma zabrudzeniami w kuchni czy łazience. Jak widać jest niezwykle uniwersalna.

Pistolet do czyszczenia wnętrz

Dzięki niemu możliwa jest pielęgnacja tapicerki na mokro, ale również wyczyścisz w ten sposób karoserię, elementy wykonane z tworzywa sztucznego, dywaniki czy inne bardzo trudno dostępne miejsca, których we wnętrzu auta jest sporo. Urządzenie posiada zbiornik o pojemności litra, do którego należy wlać płynu do czyszczenia danej nawierzchni. Następnie pod wpływem sprężonego powietrza roztwór czyszczący staje się spieniony i zostaje naniesiony na zabrudzone miejsce. Skuteczne czyszczenie jest możliwe dzięki regulacji ilości płynu, którą pobiera urządzenie oraz ilości pobieranego powietrza. Pistolet ma ergonomiczny kształt, co znacznie ułatwia pracę i przede wszystkim nie przeciąża dłoni.

Gąbka polerska

Pielęgnacja lakieru jest niezwykle istotna, to swego rodzaju wisienka na torcie. Stanowi bowiem dopełnienie całej pielęgnacji samochodu. Dzięki niej będzie on aż błyszczał. Gąbka jest przeznaczona do mechanicznego polerowania z prędkością maksymalnie do 2500 obrotów na minutę. Gąbkę można prać w delikatnych detergentach oraz temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

Zestaw ściereczek z mikrofibry

Ściereczki wykonane z mikrofibry sprawdzą się idealnie podczas polerowania i mycia delikatnej karoserii oraz wnętrza samochodu. Są świetne ze względu na swoje właściwości chłonne. To one pozwalają zatroszczyć się o lakier samochodu dając przy tym maksymalne efekty. Mikrofibra jest niezwykle delikatna, absorbuje ciesze, ale też świetnie pochłania brud i kurz. Należy jednak dbać o nią odpowiednio, piorąc ją w odpowiednich środkach czyszczących w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

Wiaderko z separatorem

Niezwykle pomocny przedmiot, który usprawnia pielęgnację auta. Separator to specjalna kratka umieszczona w wiaderku. Oddziela brud ze ścierki, który dzięki temu zostaje na samym dnie. To sprawia, że mycie ręczne jest jeszcze łatwiejsze. Sprawia, że do czyszczenia jest wykorzystywana czysta woda z detergentem, pozbawiona wszelkich zabrudzeń.

Podsumowując, wymienione przedmioty stanowią swego rodzaju bazę do pielęgnacji samochodu. Mycie ręczne staje się łatwiejsze do przeprowadzenia w warunkach domowych. Jest też skuteczniejsze, a o to chodzi najbardziej. Warto zaopatrzyć się też w przeróżne gąbki do mycia, szczotki z miękkim włosiem, ściągaczki do pozbycia się nadmiaru wody z karoserii, aplikatory czy taśmy do zaklejenia poszczególnych elementów np. przed polerowaniem lakieru. Pamiętaj, najpierw przygotuj swoje akcesoria, a potem zabierz się do pielęgnacji auta! Efekty na pewno Cię zaskoczą!