Polerka obrotowa czy orbitalna? Co wybrać?

Powłoka lakiernicza jest jednym z najważniejszych elementów estetycznych w użytkowanych autach. W związku z tym trzeba o nią regularnie dbać, a właścicielom samochodów przydadzą się polerki maszynowe. Do wyboru są dwie podstawowe opcje: polerka obrotowa lub orbitalna. Ręczne mycie auta może okazać się dość czasochłonne, a przy tym wiele osób robi to po prostu niezbyt precyzyjnie. Warto skorzystać ze specjalistycznych urządzeń, dzięki czemu powłoka będzie błyszczała i prezentowała się jak nowa. 

Polerka obrotowa – uniwersalność oraz łatwość użycia

Polerowanie auta przy pomocy polerki obrotowej to strzał w dziesiątkę. Korzystają z niej nie tylko profesjonaliści, ale też totalni amatorzy, którzy przeprowadzają polerowanie samochodu raz na jakiś czas, bez większego doświadczenia. Polerka w wersji obrotowej to udany zakup przede wszystkim z tego względu, iż:

  • z jej pomocą następuje satysfakcjonująca korekta lakieru, a co najważniejsze lakier jest błyszczący i przejrzysty,
  • można ją łączyć z padami gąbczastymi lub wełnianymi,
  • obraca się po stałej orbicie, dlatego nie ma żadnych problemów z jej kontrolowaniem, a cząsteczki pasty są równomiernie rozprowadzane.

Jak widać to uniwersalne i sprawdzone rozwiązanie, które sprawdzi się u wielu różnych klientów. Warto pamiętać o tym, że polerowanie lakieru to zabieg wymagający cierpliwości i precyzji. W przeciwnym wypadku nasza powłoka może zostać uszkodzona. Polerkę obrotową można bez przeszkód wykorzystywać wraz z delikatnymi pastami ściernymi, jak i tymi mocnymi. Wiele zależy od pożądanych efektów polerowania. Jeśli jednak kierowcy nigdy wcześniej nie zabierali się za takie czynności warto pomyśleć o tym, aby odpowiadali za to wykwalifikowani fachowcy. Usługa ta nie powinna być dla zainteresowanych zbyt kosztowna.

Polerka orbitalna - czym się wyróżnia i dlaczego warto ją wybrać?

Polerka orbitalna – czym się wyróżnia i dlaczego warto ją wybrać?

Alternatywnym wyborem jest polerka w wersji orbitalnej. To urządzenie cieszy się coraz większą popularnością. Pad porusza się po orbicie w kształcie elipsy. Działanie jest nieco bardziej skomplikowane, lecz równie zadowalające. Nic dziwnego, że takie urządzenia znajdują obecnie swoich zwolenników. To optymalna inwestycja dla mniej doświadczonych osób, które chcą się nauczyć precyzyjnego polerowania lakieru, a przy tym nie popełniać rażących błędów. Polerowanie samochodu z użyciem polerki orbitalnej jest bardzo bezpiecznie realizowanym procesem. W trakcie jego wykonywania nie wyrządzi się na powłoce żadnych większych szkód. 

Polerowanie auta wraz z tą odmianą polerki nie jest jednak tak wyjątkowe, jak w przypadku polerek obrotowych. Chodzi tutaj o samo wykończenie, dlatego warto się zastanowić nad tym, które urządzenie będzie dla nas korzystniejszą opcją. Ręczne mycie auta powoli odchodzi w zapomnienie, chociaż na świecie nie brakuje osób, które traktują to jako sposób na relaks i się w tym spełniają. Warto pomyśleć o nowoczesnych urządzeniach, dzięki którym korekta lakieru będzie dla nas w pełni satysfakcjonująca. Polerki orbitalne sprawdzą się przede wszystkim na twardszych i jaśniejszych lakierach. Przy okazji warto pamiętać, że nie należy jej łączyć z padami wełnianymi. 

Polerka orbitalna czy obrotowa – w które urządzenie się wyposażyć?

Jeśli polerowanie lakieru ma przebiec bezpiecznie i bez żadnych przykrych konsekwencji, a przy okazji zajmują się tym mniej doświadczone osoby ciekawą opcją będą polerki orbitalne. W każdym innym przypadku w pierwszej kolejności należy rozważyć polerkę obrotową. To właśnie ta odmiana zapewni użytkownikom niezwykle precyzyjne wykończenie oraz uzyskanie błyszczącej powłoki. Obie polerki nie są trudne w obsłudze, lecz wersja obrotowa jest znacznie bardziej uniwersalna. Nasz wybór powinien być uzależniony od takich czynników, jak: regulacja prędkości obrotów, funkcja elektronicznej kontroli prędkości oraz ergonomia. Przeanalizowanie powyższych parametrów sprawi, iż zainteresowani bez problemów wybiorą dla siebie właściwy sprzęt do polerowania lakieru i będą mogli wykonać ten proces sprawnie oraz bezstresowo.