Myjnia samochodowa – ręczna obsługowa, samoobsługowa czy automatyczna?

Myjnia samochodowa to idealne rozwiązanie dla każdego kierowcy, który nie posiada własnego podwórka, aby wymyć swój samochód. A i takie osoby niejednokrotnie sięgają po usługi auto myjni, gdyż oferują o wiele więcej, niż sam płyn i wodę do spłukania piany oraz brudu. Dziś na rynku mamy dostęp do myjni samochodowych ręcznych, samoobsługowych oraz automatycznych. 

Myjnie samochodowe są niezbędną usługą do zachowania dobrej jakości lakieru i karoserii naszego samochodu. Często kierowcy nie przykładają wielkiej uwagi do dbałości o zewnętrzną część swoich pojazdów, a odpowiednie nabłyszczanie i polerowanie jest w stanie wydłużyć żywotność lakieru i karoserii czasem dwukrotnie. Jaką jednak myjnie wybrać, spośród trzech dostępnych na rynku?

Myjnia ręczna obsługowa - zalety i wady korzystania z myjni ręcznej

Myjnia ręczna obsługowa – zalety i wady korzystania z myjni ręcznej

Myjnia ręczna obsługowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią bądź też nie mogą zająć się myciem auta osobiście. Specjalnie przeszkoleni do tego pracownicy przeprowadzą dokładne czyszczenie samochodu, usuwając najtrudniejsze do usunięcia zabrudzenia. Zaletą myjni ręcznych obsługiwanych przez pracowników jest fakt, że myjnie posiadają nie tylko specjalistyczne myjki, ale również chemię, które domyją nie tylko karoserie naszego samochodu, ale również felg i świateł. Wadą takich myjni jest niestety czas oczekiwania na wykonania usługi. Myciem samochodu zajmują się ludzie, nie maszyny, którzy potrzebują czas na wykonanie usługi. Ponadto dostęp do takich myjni jest bardzo utrudniony, gdyż placówek tego typu jest coraz mniej na polskim rynku. Jednakże dokładność i komfort mycia auta w ten sposób wciąż zachęca wielu z nas do korzystania z niej.

Auto myjnia samoobsługowa – czemu tak często z niej korzystamy? 

Myjnia samochodowa samoobsługowa to bezsprzecznie najczęściej wybierany sposób przez kierowców. Myjnia ręczna samoobsługowa ma ogrom zalet w momencie, gdy nasze auto wymaga porządnego mycia. Pierwszym z nich jest duża dostępność o każdej porze. Praktycznie w każdym mieście, najczęściej przy stacjach benzynowych znajdziemy myjnie samoobsługowe, które za niewielką ilość drobnym pozwolą nam umyć, wypolerować oraz nabłyszczyć lakier naszego samochodu. Zazwyczaj nie musimy długo czekać w kolejce, cała czynność nie trwa dużo, a dokładność mycia zależna jest tylko i wyłącznie od naszego zaangażowania. Kolejna dobra wiadomość dla kierowców samochodów dostawczych. Dzisiejsze myjnie samochodowe samoobsługowe są przystosowane również dla kierowców gigantów. Jakie więc mamy wady? Przede wszystkim fakt, że cała czynność musimy wykonać sami, a w trakcie silnych mrozów myjnie w większości przypadków są nieczynne. Zalety wciąż przeważają nad wadami, a cena i czas mycia samochodu zachęca wielu kierowców. 

Myjnia automatyczna - Czy ma jakieś wady i jakie są koszty

Myjnia automatyczna – Czy ma jakieś wady i jakie są koszty? 

Myjnia automatyczna to najbardziej wygodny i komfortowy sposób na mycie naszego samochodu. Zmechanizowanie mycia oraz polerowania z pomocą myjni automatycznych jest bardzo łatwo dostępne i wbrew pozorom nie należy do drogich usług. Przed przystąpieniem do mycia auta w myjni automatycznej musimy przygotować nasz samochód, demontując anteny oraz składając lusterka. Wadami myjni automatycznej jest jej dokładność, gdyż szczoty myjące nie są w stanie domyć z precyzją nadwozia samochodu. Wszelkie szczeliny, felgi i trudno dostępne miejsca będą ominięte przez szczotki, przez co mycie możemy określić, jako powierzchowne. Jeśli szczotki są zużyte, istnieje ryzyko uszkodzenia lakieru oraz pozostawienia śladów po myciu, dlatego wiele osób obawia się korzystania z myjni tego typu w obawie o stan karoserii. 

Która z auto myjni wybrać?

Myjnie samochodowe ułatwiają nam utrzymanie nadwozia naszego auta w czystości niewielkim kosztem. Powyżej przedstawiliśmy trzy najczęściej spotykane rodzaje myjni, jednakże, która z nich będzie najlepsza dla nas? Przede wszystkim przed podjęciem decyzji musimy być świadomi stanu technicznego naszego samochodu. Jeśli auto ma na sobie ślady korozji, powinniśmy odpuścić sobie myjnie automatyczne, gdyż silne działanie szczotek może jeszcze bardziej uszkodzić nasz samochód. Jeśli nie lubisz bądź nie masz możliwości umycia auta osobiście w myjni samoobsługowej opcja myjni automatycznej, bądź myjni ręcznej obsługowej będzie dla Ciebie korzystniejsza. Posiadając wybór i znając wszystkie zalety i wady poszczególnych myjni, możemy dobrać idealną usługę dla siebie.