Akcesoria do pielęgnacji samochodu

Każdy z kierowców ogromną uwagę przykuwa do tego, jak prezentuje się jego samochód. Jak wiadomo musi on błyszczeć i zachwycać wyglądem zewnętrznym. Dbałość o samochód wymaga wyposażenie się w różnorodne środki do czyszczenia i pielęgnacji auta. Które z nich warto posiadać we własnym garażu, by samochód prezentował się tak, jakby dopiero co zjechał z linii produkcyjnej?

Akcesoria do mycia samochodu

Nie da się ukryć, że kosmetyka samochodowa bije obecnie rekordy popularność. Akcesoria do pielęgnacji samochodu są jednymi z najlepiej sprzedających się, a kierowcy chcą wiedzieć praktycznie wszystko o autokosmetykach i ich stosowaniu. Zacznijmy więc od akcesoriów, które warto posiadać w swoim garażu, by móc dokładnie umyć samochód, co przygotuje go do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. W pierwszej kolejność, warto wyposażyć się myjkę ciśnieniową, dzięki której już na samym wstępie będziemy mogli usunąć największe i najtrwalsze zabrudzenia z karoserii, bez ryzyka, że uszkodzimy lakier. Kolejno niezbędna będzie również gąbka do ręcznego mycia – najlepiej duża i delikatna, a także różnego rodzaju szczotki i szczoteczki, dzięki którym bez problemu będzie można dotrzeć w trudno dostępne miejsca jak np. felgi. Sprzęt do mycia samochodu musi być wysokiej jakości, by nie narazić lakier na defekty.

Akcesoria do pielęgnacji samochodu

Akcesoria do czyszczenia samochodu

Kolejnym krokiem jest dokładne czyszczenie. Jakie akcesoria do czyszczenia auta będą nam więc potrzebne? Na wstępie koniecznie należy wyposażyć się w dobry szampon samochodowy, który usunie kurz, pyły i dość trwałe zabrudzenia z powierzchni. Niezbędny będzie również szampon do felg i opon, dzięki którym zachowają one swój kolor i połysk. Nie możemy zapomnieć o specjalnym środku do uszczelek- który zabezpieczy ich przed osiadaniem kurzu, a także wydobędzie głębie czarnego koloru. Dzięki profesjonalnym akcesoriom do sprzątania auta, proces ten przebiegnie niezwykle szybko i sprawnie, a auto będzie wyglądało jak nowe.

Akcesoria do pielęgnacji auta

Po wyczyszczeniu samochodu, należy skupić się na jego pielęgnacji. Kosmetyka samochodowa daje nam ogromne możliwości. Warto więc wyposażyć się w specjalny wosk do lakieru, dzięki któremu zadbamy o jego połysk, a także zabezpieczymy przed działaniem promieniowania UV. Kolejno niezbędne jest czernidło, którym możemy posmarować uszczelki, a także czernidło do opon, by zachwycały one głębokim, czarnym kolorem. Warto zainwestować w pastę polerską, by móc na bieżąco likwidować drobne rysy, a także środek nabłyszczający do felg. Nie zapomnijmy, że istnieje również czernidło do wnętrza samochodu, dzięki któremu deska rozdzielcza zawsze będzie prezentowała się zachwycająco.