Jakie wycieraczki samochodowe?

Jakie wycieraczki samochodowe

Jakie wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pojazdu, który wykazuje bezpośredni wpływ na poziom naszego bezpieczeństwa oraz komfort podróżowania. Nie powinno się absolutnie bagatelizować przypisywanej im roli. W poniższym poradniku postaramy się podpowiedzieć, jakie wycieraczki samochodowe wybrać, co ile wymieniać wycieraczki samochodowe? Na te i inne pytania związane z wycieraczkami samochodowymi, postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule.

Jak zmierzyć wycieraczki samochodowe?

W sklepach dostępnych jest sporo różnych typów wycieraczek, które mogą się różnić pomiędzy sobą długością piór, rodzajem mocowań, materiałem zastosowanym celem wyprodukowania, jak również firmą. Oferta producentów, podzielona jest najczęściej na wycieraczki aerodynamiczne oraz tradycyjne. Każde spośród nich, posiadają pewne zalety – ceny, jakość, surowce użyte do ich wyprodukowania, czy też dopasowanie, które zdecydowanie przemawiają za ich wybraniem. Płaskie wycieraczki, są zwykle wydajne, idealnie zbierają wodę, nie pozostawiają smug, nie piszczą i mają sporą żywotność. Ich skuteczność można zawdzięczać właściwemu dopasowaniu.

Pióra wycieraczek mających klasyczną konstrukcję, powinny być wybierane po prostu, według ich długości. Na opakowaniu albo w opisie, znaleźć można listę modeli samochodów, do których konkretne wycieraczki będą pasowały. Podczas wybierania płaskiej wycieraczki, która będzie pozbawiona przegubowego stelażu, trzeba kierować się zawsze zaleceniami ich producenta określającymi do jakich konkretnie aut jest ona dedykowana. Wycieraczki płaskie działają właściwie tylko w wypadku wybranej krzywizny szyb. Należy mieć na uwadze, iż ramiona od wycieraczek płaskich, odznaczają się większą mocą nacisku, aniżeli klasyczne modele.

Podczas dobierania wycieraczek, trzeba zwrócić uwagę na surowiec, z którego zostały one wykonane. Warto sprawdzić, czy wycieraczki zrobiono z materiałów odpornych, na przykład z grafitu, który wykazuje wpływ na trwałość oraz wydajną, bardzo cichą pracę. Najtańsze produkty wytwarza się z syntetycznego kauczuku, zaś te lepsze z naturalnego. Zanim wybierzemy nowe wycieraczki warto zauważyć, iż ich wymiary mają spore znaczenie. Trzeba poddać sprawdzeniu jakiej wielkości wycieraczki obecnie się posiada, jak i jaki jest typ uchwytu do mocowania. Takie informacje mogą nam pomóc w wybraniu wycieraczek takich, jakie zalecane są przez producenta pojazdu, jak i te, które będą bardzo dobrze dobrane do uchwytu montażowego oraz wymiarów szyby. Warto także pamiętać, iż zupełnie nowe wycieraczki winny przylegać wręcz idealnie do powierzchni szyby. Nie bez znaczenia jest fakt, iż bardzo dobrze dobrane wycieraczki nie absorbują uwagi osoby kierującej pojazdem, ponieważ poruszają się płynnie po szybach i są bezgłośne.

Gdzie kupić wycieraczki samochodowe?

Po tym, jak poddamy diagnozie stan wycieraczek, musimy wybrać się do hipermarketu albo sklepu motoryzacyjnego. Znajdziemy tam całkiem sporo typów piór od różnorodnych producentów. W każdym spośród profesjonalnych punktów sprzedażowych znajdziemy katalog, który pozwala na dobranie właściwego produktu do modelu oraz marki pojazdu. W wypadku hipermarketów, nie możemy mieć pewności, iż tego rodzaju spis zawierający długości zależnie od samochodu, będzie dla nas dostępny.

Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą pióra, żebyśmy na miejscu mogli znaleźć odpowiednik. Zwykle lewa wycieraczka będzie dłuższa od tej prawej, co jest wynikiem geometrii szyby. Ważne jest, aby podczas kupowania wycieraczek poddać sprawdzeniu posiadane przez nie mocowanie. większość najpopularniejszych producentów daje do swoich zestawów adaptery, które będą pasowały do większości zaczepów używanych w autach. Warto jednakże wcześniej upewnić się, aniżeli później musieć reklamować albo wymieniać zakupiony towar.

Poza sklepami stacjonarnymi, do wyboru mamy także sklepy internetowe. Ich pierwszą zaletą, jest naprawdę spory wybór samochodowych wycieraczek. W internecie, każdy może znaleźć taki model, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Dostępne są nie tylko wycieraczki w wyższej cenie, ale także te tańsze będące zamiennikami. W sieci funkcjonuje spora liczba sklepów i wystarczy tylko chwila, żeby móc zapoznać się z ofertą minimum kilku spośród nich. Niemniej jednak, nierzadko wystarczy odwiedzić wyłącznie jeden, żeby móc dostać do wyboru wiele produktów, które spełniają nasze oczekiwania.

Jak dbać o wycieraczki samochodowe?

Po pierwsze, powinno się pamiętać o tym, iż konieczne jest kontrolowanie stanu ich piór. Musimy regularnie czyścić gumowe części z brudu oraz błota. Zimą nie możemy ściągać lodu z szyb, gdyż z uwagi na to wycieraczki ulegają szybszemu zużyciu. W czasie zimy lepiej posiadać w aucie skrobaczkę albo uzbroić się w nieco cierpliwości i spokojnie poczekać, aż system ogrzewania zrobi swoje.

Jak często wymieniać wycieraczki samochodowe?

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, kiedy wymieniać wycieraczki samochodowe. Po części będzie to zależało od intensywności ich używania. Jeżeli podróżujemy raczej rzadko, zaś auto większość czasu stoi w naszym garażu, to wycieraczki mogą znacznie dłużej zachować przypisywane im właściwości. Jeżeli zaś używamy samochodu praktycznie każdego dnia, to zalecane jest, żeby dokonywać wymiany wycieraczek nawet dwa razy każdego roku. Co bardzo istotne, najlepiej będzie zrobić to przed oraz po zimie, bo właśnie wówczas wycieraczki ulegają znacznie szybszemu zużyciu. Sól, błoto, śnieg, lód oraz niskie temperatury, są dla nich raczej bezlitosne. Najczęstszym systemem montowania wycieraczek samochodowych, będzie zaczep rodzaju U. Wystarczy, iż odbezpieczymy wykonaną z plastiku osłonę, uwolnimy zapadkę i wysuniemy pióro z ramienia wycieraczki. Często możemy natrafić na spory opór, zatem konieczne jest użycie siły. Może się także zdarzyć, iż niezbędne stanie się wyłamanie całości mocowania. W większości sytuacji instrukcja co do montażu wycieraczki, umieszczona jest na opakowaniu.